Vijesti

11.05.2009. 13:44:08 (Slobodna Dalmacija)

Domine: Alo! Di su vam žene na izbornim listama?!

Kako bi još jednom upozorile javnost na nepoštivanje Zakona o ravnopravnosti spolova od strane političkih stranaka, članice Udruge "Domine" u subotu su na splitskoj Pjaci provele akciju "Stup srama" kojom su poslale jasnu poruku glasačicama i glasačima o stvarnom položaju žena u našem društvu.

Unatoč određenim pozitivnim pomacimau proteklih nekoliko godina, kako tvrde, još uvijek postoje gradske i općinske liste u Splitsko-dalmatinskoj županiji na kojima nema niti jedne - jedine žene.

Tako je na "stup srama" prozvana čak 31 izborna lista u našoj županiji. Također, konačne analize pokazuju da na ukupno 36 posto lista ima manje od deset posto žena. Spomenimo i da su slične akcije provele istovremeno "CESI" u Zagrebu i Udruga žena u Vukovaru.

 

Tagovi: domine, lokalni izbori, stup srama, ženske udruge

Vezani članci:

Facebook komentari

Stup srama

Iz drugih medija

AEM